Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
czwartek, 26 listopad 2015 10:07

Olimpiada prawnicza Łazarskiego. Pierwszy etap z wysoką frekwencją Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakończył się pierwszy etap ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich zorganizowanej przez Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. Frekwencja była bardzo wysoka: w pierwszym etapie udział wzięło ponad 600 uczniów ze 110 szkół średnich. Patronem wydarzenia jest Rzecznik Praw Obywatelskich.


Ogromne zainteresowanie wśród młodych uczestników jest powodem satysfakcji organizatorów. Współpracę z Uczelnią Łazarskiego podjęło 110 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Pierwszy etap miał formę testową i odbywał się w szkołach, do których chodzą olimpijczycy. Najlepsze wyniki uzyskały: Karina Krzoska z LO Filomatów Chojnickich w Chojnicach (opiekun: Jacek Borzyszkowski) oraz Roksana Melkowska z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 w Iławie (opiekun: Magdalena Lasowa).


– Organizacja  Olimpiady i udział tak dużej liczby uczniów pokazuje, że tego typu inicjatywy cieszą się uznaniem wśród młodzieży, są potrzebne i jednocześnie wskazują na duże zainteresowanie problematyką wolności i praw obywatelskich –
mówi dr Małgorzata Sekuła-Leleno, koordynator Olimpiady. – Znajomość i właściwe rozumienie przez młodych ludzi przepisów Konstytucji bez wątpienia pozwoli im być w pełni świadomymi i odpowiedzialnymi obywatelami – dodaje.


Olimpiada adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych: liceów i techników. Jej celem jest kształtowanie właściwych postaw oraz podnoszenie świadomości i rozwijanie kultury prawnej wśród młodzieży. Udział w konkursie stwarza uczestnikom niepowtarzalną okazję do sprawdzenia swojej wiedzy, a także szansę na poznanie rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Konkurs jest inspiracją dla młodych, ambitnych ludzi do samodzielnego zdobywania oraz rozwijania wiedzy o społeczeństwie i zasadach prawnych. Przyjęta formuła ma również na celu stworzenie możliwości zdrowego współzawodnictwa oraz sprzyjanie rozwojowi uzdolnionych uczniów.


Wydarzenie podzielone jest na 3 etapy. Finał zostanie zorganizowany w siedzibie Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Nagrodą główną dla trojga zwycięzców będzie wyjazd do instytucji unijnych w Brukseli, Luksemburgu lub Strasburgu.Drugi etap Olimpiady odbędzie się już 16 grudnia na szczeblu okręgowym. Uczestnicy zmierzą się w nim z kolejnymi testami pisemnymi. Tym razem będą rozwiązywali także zadania otwarte, które pozwolą im na praktyczne wykorzystanie posiadanej wiedzy.


Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę http://olimpiada.lazarski.pl/.

Czytany 1510 razy
Reklama:
Najnowsze