Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
wtorek, 15 grudzień 2015 10:03

Kolejna gala metodyki na Łazarskim Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już 18 grudnia 2015 r. odbędzie się finałowa gala przedmiotu Metodyka Studiów i Badań – autorskiego pomysłu wykładowców Uczelni Łazarskiego. Wystąpią na niej najlepsze zespoły ze wszystkich kierunków pierwszego roku, które przez semestr nauki opracowywały modele biznesowe dla swoich projektów. Teraz mają okazję zaprezentować je na scenie.

 

Podczas finałowej gali, autorzy najciekawszych pomysłów biznesowych będą mieli możliwość przedstawienia swoich prac przed zaproszoną publicznością. Oprócz koleżanek, kolegów oraz wykładowców i tutorów z Programu Honorowego Uczelni Łazarskiego na sali zasiądą również inwestorzy, a także przedstawiciele świata biznesu. Nagrodzone zostaną dwa projekty – jeden wybrany przez inwestorów, a drugi przez publiczność. Galę poprowadzą laureaci zeszłorocznej edycji i członkowie Programu Honorowego: Jarosław Kosyra i Paweł Wielądek.

Przedmiot Metodyka Studiów i Badań ma za zadanie przygotować studentów do pracy na studiach oraz zintegrować ich już na pierwszym roku. Poprzez działanie i wspólne przygotowywanie projektu, analizowanie zachowań własnych i innych członków zespołu, rywalizację oraz współpracę w grupach, studenci uczą się, jak efektywnie razem działać, jak postępować w trudnych sytuacjach i budować relacje z innymi ludźmi. Dowiadują się, w jaki sposób zdobytą wiedzę teoretyczną można wykorzystać w praktyce. Opracowują pomysły start-up’ów, które realnie mogą zaistnieć na rynku. Na zajęciach tworzą biznesplany, budżety i strategie promocyjne. Po raz pierwszy w tym roku do Metodyki wprowadzono metody motywowania studentów oparte na grywalizacji – dzięki inicjatywie Jarosława Kosyry, jednego z zeszłorocznych finalistów.

Dr Anita Zarzycka, opiekun programu, mówi: „Choć hasło >>praca w grupie<<może wydać się >>passe<<, okazuje się, że współdziałanie sprawia studentom pierwszego roku wiele trudności. Dzieje się tak głównie dlatego, że uczestnicy nie mają wpływu na dobór zespołu
i muszą mierzyć się z zadaniami typowo menadżerskimi. Do nich należy między innymi motywowanie innych do pracy czy egzekwowanie jakości i terminowości zadań. Najważniejszą lekcją, jaką studenci wynoszą z Metodyki, jest zrozumienie, że w zespole każdy jest tak samo ważny i brak zaangażowania ze strony jednej osoby skutkował będzie gorszym wynikiem całej grupy”
.

W trakcie zajęć studenci zawiązują przyjaźnie na lata. Niektórzy z nich stają się wspólnikami we własnych firmach. Wdrażane pomysły są często podstawą do stworzenia realnego biznesu. W poprzednim roku akademickim z pomysłów wygenerowanych na zajęciach powstały aż trzy działające dzisiaj firmy.

­­­"Galę Metodyki studiów i badań wygrałem w zeszłym roku. Dzisiaj z całą pewnością mogę powiedzieć, że zwyciężyłem potrójnie. Poznałem świetnych ludzi. Razem z nimi studiuję i utrzymujemy stały kontakt. Z członkami mojej grupy udało nam się założyć własny start-up. Staliśmy się wspólnikami własnego biznesu. Rywalizacja podczas zajęć i samej gali była zacięta, jednak każdy z nas potrafił docenić przeciwnika. Mam pewność, że osoby, które uczestniczyły w zajęciach nigdy nie zapomną atmosfery, jaka towarzyszyła burzy mózgów, kiedy planowaliśmy wspólne cele. Jeśli miałbym możliwość realizowania przedmiotu po raz drugi, z pewnością bym to zrobił", mówi Paweł Wielądek, student II roku Ekonomii na Łazarskim.

Kiedy: 18 grudnia 2015 r., piątek, godz. 12.20

Gdzie: Uczelnia Łazarskiego (sala 130), ul. Świeradowska 43 w Warszawie

Organizatorem gali jest Uczelnia Łazarskiego, sponsorem Studio Wiedzy wraz z GrowHR. Partnerzy wydarzenia: Da Vinci Studio i Youth Business Poland.

Liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie zgłoszenia drogą mailową: anita.zarzycka@lazarski.pl.

Więcej szczegółów o wydarzeniu na www.lazarski.pl.

Czytany 1776 razy
Reklama:
Najnowsze