Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Konferencja naukowa „Obiektywny System Wartości Praw Podstawowych w Polsce, Niemczech i na Świecie”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Katedra Polskiego Prawa Publicznego, Prawa Europejskiego oraz Gospodarczego wraz z Zakładem Praw Człowieka Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na konferencję naukową pt. „Obiektywny System Wartości Praw Podstawowych w Polsce, Niemczech i na Świecie”, odbywająca się w dniach 30-31 maja 2013 roku na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odra oraz w Collegium Polonicum w Słubicach.. Konferencja wieńczy prawno-porównawczy projekt badawczy pt.: „Obiektywny system wartości praw podstawowych w Polsce i w Niemczech” oraz stanowi podsumowanie jego wyników.

 

Konferencja składać się będzie z czterech paneli tematycznych, w ramach których poruszone będą następujące zagadnienia naukowe:

 • podobieństwa oraz różnice w sposobie ograniczania oraz ochrony praw podstawowych według polskiego i niemieckiego prawa,
 • obiektywny system wartości jako granica dla praw podstawowych w niemieckim, polskim prawie konstytucyjnym i w prawie europejskim
 • system wartości praw podstawowych w Rosji, Tajlandii, Indonezji i w Turcji
 • oraz napięcia, które pojawiają się w przypadku ochrony praw podstawowych przez instytucje narodowe oraz międzynarodowe.

 • Aby wziąć udział w tym wydarzeniu wymagana jest rejestracja na stronie: http://hr-studies.net/ do dnia 24.05.2013r. Ponadto na tej stronie zamieszczony jest dokładny program konferencji.

  Serdecznie zapraszamy!

  Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: czwartek, 30 maj 2013
  • Miejsce wydarzenia: Frankfurt nad Odra/ Slubice
  K2_READED 3628 razy
  Reklama:
  Najnowsze