Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

KONFERENCJA - "ROZPLĄTUJĄC SIEĆ: PRAWO WOBEC ROZWOJU TECHNOLOGII”

Oceń ten artykuł
(1 głos)
KONFERENCJA - "ROZPLĄTUJĄC SIEĆ: PRAWO WOBEC ROZWOJU TECHNOLOGII” Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa

Dzisiejsze społeczeństwo coraz bardziej zdaje sobie sprawę z wagi powszechnego i mobilnego dostępu do Internetu i udogodnień, bez których nie wyobrażamy sobie codziennych czynności. Czy jednak zastanawialiśmy się jakie konsekwencje płyną ze swobodnego korzystania z aplikacji mobilnych oraz z ujawniania danych osobowych w sieci?

W odpowiedzi na te pytania oraz na intensywny rozwój dziedziny prawa nowych technologii Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa organizuje konferencję pt. „Rozplątując sieć: Prawo wobec rozwoju technologii”, składającą się z dwóch paneli:

  •   W pierwszym z nich przeprowadzimy dyskusję na temat aplikacji mobilnych. Zajmiemy się kryteriami, jakim muszą sprostać programy wprowadzane na rynek, aplikacjami stricte prawniczymi oraz przedstawimy problemy prawne programów takich, jak Uber czy PokemonGo.
  •   W drugim panelu zostanie podjęta kwestia przestępstw naruszeń prawa ochrony danych osobowych w sieci, m. in. problem nienawiści w sieci, kradzieży tożsamości, jak i nielegalne przetwarzanie danych osobowych.

Konferencja odbędzie się 6 marca 2017 roku o godzinie 17:00, w sali 200 Budynku Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie.

K2_READED 1212 razy
Reklama:
Najnowsze