Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Ogólnopolska Konferencja pt. „Prawo pracy w systemie prawa, cz. VII: Prawo pracy a prawo administracyjne”

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ogólnopolska Konferencja pt. „Prawo pracy w systemie prawa, cz. VII: Prawo pracy  a prawo administracyjne” Koło Naukowe Prawa Pracy

Koło Naukowe Prawa Pracy działające przy Katedrze Prawa Pracy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Studenckie Koło Naukowe Administratywistów mają zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję pt. „Prawo pracy w systemie prawa, cz. VII: Prawo pracy a prawo administracyjne”, która odbędzie się w dniu 16 maja 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Konferencje „Prawo pracy w systemie prawa” odbywają się nieprzerwanie od 2010 roku. W poprzednich latach prelegenci zajmowali się problematyką prawa pracy w powiązaniu z prawem cywilnym, prawem międzynarodowym, prawem karnym, prawem podatkowym, prawem handlowym i prawem ubezpieczeń społecznych.

W 2017 roku chcielibyśmy zaprosić Państwa na Konferencję poświęconą szeroko pojętym związkom prawa pracy z prawem administracyjnym. Na konferencji poruszane będą tematy dotyczące między innymi stosunków zatrudnienia w służbie publicznej, w szczególności problematyki niepracowniczych stosunków służbowych  w jakich pozostają funkcjonariusze formacji zmilitaryzowanych w związku z pełnieniem służby określonego rodzaju (np. w Policji, Straży Granicznej, Służbie Więziennej etc.), w tym odpowiedzialność dyscyplinarna jaką ponoszą. Liczymy także na dyskusję w zakresie powiązań genetycznych i związków instytucjonalnych pomiędzy tymi dwiema gałęziami prawa oraz działalności m.in. urzędów pracy i inspekcji pracy.

Do udziału w Konferencji w charakterze prelegentów lub słuchaczy zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów i studentów z ośrodków naukowych w całej Polsce, a także praktyków. Prelegentów prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego wraz z abstraktem wystąpienia do 23 kwietnia 2017 roku na adres e-mail: konferencja.pracy.adm@gmail.com. Abstrakty przesłane przez studentów oraz doktorantów muszą dodatkowo być zaopiniowane przez Opiekuna Naukowego (Opiekun Naukowy może uczynić to poprzez złożenie podpisu wraz ze stanowiskiem bezpośrednio na abstrakcie albo wydanie osobnej opinii). Uczestnictwo bierne można zgłaszać na ten sam adres mailowy do dnia 9 maja 2017 roku. Po konferencji planowane jest wydanie publikacji w formie monografii naukowej, zawierającej najlepsze wystąpienia prelegentów.

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: wtorek, 16 maj 2017
  • Miejsce wydarzenia: Łódź
K2_READED 1836 razy
Reklama:
Najnowsze