Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

UW MOOT III edycja

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
UW MOOT III edycja © Ewa Gutkowska

UW MOOT jest pierwszą tego typu inicjatywą organizowaną przez Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zachęceni rosnącym zainteresowaniem alternatywnymi metodami rozwiązywania sporów, jak i sukcesem poprzedniej edycji, mamy zaszczyt już po raz trzeci zaprosić do uczestnictwa studentów lat I-III z wszystkich wydziałów prawa w Polsce.

Konkurs polega na symulacji procesu w postępowaniu arbitrażowym w doskonale znanej formule moot court i składa się z dwóch etapów:

  1.       pisemnego, w którym uczestnicy zorganizowani w dwuosobowe drużyny mają za zadanie przygotować esej zawierający odpowiedzi na pytania zadane w opublikowanym kazusie (przygotowanym przez Kancelarię FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz);
  2.       ustnego, składającego się na ćwierćfinał, półfinał i finał, w którym wyłonione w etapie pisemnym najlepsze drużyny, po wylosowaniu roli powoda lub pozwanego zaprezentują swoje racje przed profesjonalnym składem sędziowskim.

Udział w konkursie pozwala na rozwinięcie praktycznych umiejętności prawniczych takich jak: zdolność przemawiania, rzeczowej argumentacji, a także współpracy w ramach tworzonego zespołu. Uczestnicy poza możliwością zdobycia wspaniałych nagród (płatne praktyki, atrakcyjne nagrody rzeczowe) mają szansę wykorzystać zdobytą już wiedzę teoretyczną w praktyce, a także zawrzeć nowe interesujące znajomości. UW MOOT stanowi ponadto świetne przygotowanie do tego typu prestiżowych konkursów międzynarodowych już od pierwszego roku studiów prawniczych.

Zapisy ruszyły, aby wziąć udział w konkursie, należy do 23.02.2018 r. wypełnić formularz rejestracyjny, dostępny na stronie internetowej konkursu www.uwmoot.com, do czego serdecznie zachęcamy.

Termin przesyłania prac pisemnych upływa 4.03.2018 r., natomiast etap ustny odbędzie się w dniach 12-13.04.2018 r.

Patronem medialnym konkursu jest portal studentprawa.pl

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: czwartek, 12 kwiecień 2018
  • Miejsce wydarzenia: Warszawa
K2_READED 1643 razy
Reklama:
Najnowsze