Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

ACTA NON VERBA

Oceń ten artykuł
(1 głos)
ACTA NON VERBA © KNTM

Rusza II edycja konkursu Kancelarii KNTM dla studentów prawa !

ACTA NON VERBA pod takim hasłem konkurs dla studentów III, IV oraz V roku prawa organizuje po raz drugi Kancelaria Radców Prawnych KNTM Koza – Nessmann – Tajak – Mura sp. p. - jedna z największych firm prawniczych na Śląsku.

Zadaniem uczestników będzie przygotowanie eseju prawniczego na jeden z zaproponowanych tematów. Na autorów dwóch najlepszych prac czekają nagrody pieniężne w wysokości po 1.000 zł każda. Partner konkursu – Wydawnictwo C. H. Beck ufundował również nagrody książkowe a także dostępy elektroniczne do platformy e-learningowej Beck Akademia oraz SIP Legalis. Do zwycięzców powędrują również książki ufundowane przez SILESIA PROGRESS.

Jak podkreśla radca prawny Wojciech Koza – partner kancelarii KNTM: „ Sukces pierwszej edycji konkursu przesądził o woli kontynuowania tego projektu. W ramach drugiej edycji chcemy, aby młodzi prawnicy zmierzyli się z tematami, którymi obecnie zajmują się największe kancelarie obsługujące przedsiębiorstwa, w tym kancelaria KNTM, tj. przygotowana likwidacja oraz ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych.”

Oprócz nagród pieniężnych i rzeczowych najlepsi uczestnicy Konkursu będą mieli możliwość odbycia płatnego stażu w kancelarii KNTM, który da możliwość zdobycia umiejętności praktycznych w zawodzie prawnika, co potwierdza Laureat I edycji Konkursu ACTA NON VERBA – Aleksander Piechota: „Praktyki w Kancelarii Radców Prawnych KNTM stanowiły, zgodnie z moimi oczekiwaniami, wysoce wartościowe  i rozwijające doświadczenie. Co oczywiste, praktyki pozwoliły na wykorzystanie nabytej uprzednio wiedzy w praktyce oraz nabycie nowych, bezcennych, wiadomości i umiejętności. Natomiast w przypadku KNTM szczególnego odnotowania wymagają takie okoliczności, jak:

 • liczny, acz wyspecjalizowany Zespół, podejmujący działania z zakresu różnych dziedzin prawa, co umożliwia wszechstronne kształcenie i zdobywanie różnorodnego doświadczenia,
 • wzorowa atmosfera w Kancelarii, życzliwość i otwartość Zespołu dodatnio wpływające na motywację do sumiennego wykonywania powierzonych zadań i chętnego podejmowania nowych wyzwań,
 • odpłatność praktyk, która dla bodaj każdego praktykanta stanowi istotny czynnik motywacyjny oraz daje poczucie, że wykonana praca została doceniona.

Z uwagi na powyższe, jak również inne wartości, stoję na stanowisku, iż praktyki w Kancelarii KNTM stanowią godną polecenia propozycję dla studentów i absolwentów prawa. Jako laureat pierwszej edycji konkursu ACTA NON VERBA, serdecznie polecam również wzięcie udziału w planowanej kolejnej edycji konkursu, nie tylko z uwagi na okazję do rozwinięcia i sprawdzenia własnych umiejętności, jaką jest konieczność przygotowania pracy konkursowej. Możliwe jest również zdobycie (oprócz stażu w Kancelarii) atrakcyjnych nagród pieniężnych i rzeczowych.”

O tym, że warto wziąć udział w konkursie, aby pierwsze kroki w zawodzie stawiać w poważnej kancelarii, przekonuje również Marcelina Kozińska, ubiegłoroczna uczestniczka konkursu, która otrzymała wyróżnienie: „Zdobycie wyróżnienia w konkursie na esej prawniczy ACTA NON VERBA umożliwiło mi odbycie miesięcznego stażu w Kancelarii KNTM, a później nawiązanie dłuższej współpracy z Kancelarią. Dzięki temu, że prawnicy w KNTM zajmują się różnorodnymi sprawami i dziedzinami prawa, mogę wykorzystać większość swojej teoretycznej wiedzy w praktyce, zdobywając cenne doświadczenie oraz jednocześnie ucząc się wielu rzeczy, których nie da się poznać z podręczników.”

Patronatem honorowym II edycję konkursu ACTA NON VERBA objęła OKRĘGOWA IZBA RADCÓW PRAWNYCH w Katowicach, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Katowice.

Partnerzy konkursu:

 • Wydawnictwo C.H. Beck
 • BECK AKADEMIA e-learning
 • portal edukacjaprawnicza.pl
 • portal polskiprawnik.pl
 • portal studentprawa.pl
 • portal perspektywy.pl
 • SILESIA PROGRESS

Patronat medialny:

 • Telewizja TVS
 • Radio Silesia

Dodatkowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie internetowej Kancelarii (www.kntm.pl) oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/KancelariaKNTM).

Eseje wraz z oświadczeniami dostępnymi na stronie www.kntm.pl/konkurs należy przesłać drogą mailową do dnia 08 maja 2018 r. na adres: konkurs@kntm.pl. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi dnia 08 czerwca 2018 r. na stronie www.kntm.pl.

Dodatkowe informacje

 • Data wydarzenia: środa, 28 marzec 2018
 • Miejsce wydarzenia: Katowice
K2_READED 1582 razy
Reklama:
Najnowsze