Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

XXI Ogólnopolski Konkurs na Glosę

Oceń ten artykuł
(1 głos)
XXI Ogólnopolski Konkurs na Glosę © ELSA Poland

Ogólnopolski Konkurs Na Glosę Do Orzeczenia Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego, który odbędzie się już po raz dwudziesty pierwszy stawia przed uczestnikami tylko jedno, lecz za to wymagające zadanie: napisanie glosy do orzeczenia Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego lub Naczelnego Sądu Administracyjnego. Konkurs jest skierowany do studentów studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich wydziałów prawa i administracji wyższych uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce.

Rywalizacja składa się z dwóch etapów.

Eliminacje polegają na napisaniu glosy do jednego z zaproponowanych przez organizatora orzeczeń z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego, konstytucyjnego, karnego lub finansowego. Orzeczenia do wyboru są wcześniej publikowane na oficjalnej stronie konkursu. Do następnej fazy konkursu przechodzą autorzy pięciu najlepszych prac (po jednej z każdej dziedziny). W drugim etapie rywalizacji, będącym jednocześnie jej finałem, jury spośród finalistów wybiera autora najlepszej glosy.

Uroczysta gala wieńcząca konkurs, podczas której ma miejsce wręczenie nagród laureatom odbywa się co roku w innym spośród 17 miast w Polsce, w których działają Grupy Lokalne ELSA Poland.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu na Glosę jest stworzenie studentom prawa możliwości nabycia umiejętności pisania naukowych komentarzy do orzeczeń sądowych, zachęcanie do podejmowania prób samodzielnej analizy badawczej wyroków wraz z ich uzasadnieniami, a także rozwinięcie aktywności naukowej oraz sztuki argumentacji i obrony własnego stanowiska. Konkurs stwarza także doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy z wybranej dziedziny prawa.

Sygnaruty orzeczeń dostępne są na stronie www.glosa.elsa.org.pl

Termin nadsyłania prac – 30 kwietnia 2018 r.
Ogłoszenie wyników konkursu -18 maja 2018 r.
Finał konkursu – 26 maja 2018 r

Prace prosimy wysyłać na adres glosa@elsa.org.pl wraz z uzupełnionymi załącznikami. Informację dotyczące przesyłania zgłoszeń znajdują się w zakładce Regulamin. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: sobota, 26 maj 2018
  • Miejsce wydarzenia: Zielona Góra
K2_READED 1450 razy
Reklama:
Najnowsze