Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
poniedziałek, 29 kwiecień 2019 10:43

Estończycy stworzyli pierwszą na świecie platformę usług prawnych opartą na gospodarce współdzielenia

Napisane przez Hugo
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Od dziś każdy kto potrzebuje pomocy prawnej w Estonii, będzie mógł korzystać z HUGO.legal, nowej platformy usług prawnych opartej na zasadach gospodarki współdzielenia. Jest to pierwsza tego typu platforma wykorzystująca sztuczną inteligencję, która łączy ze sobą ludzi potrzebujących pomocy prawnej z odpowiednimi prawnikami.

Innowacyjna usługa zmienia cały krajobraz prawny i znacznie zwiększa dostępność usług w tej branży – podobnie jak Uber zmienił koncepcję taksówek. HUGO.legal pozwala na szybkie i łatwe zatrudnianie prawników za połowę średniej rynkowej ceny.

HUGO.legal to założony w Tallinie startup, który pozwala użytkownikom zarezerwować usługi prawne za pomocą kilku kliknięć, bez względu na czas i miejsce pobytu. Dzięki platformie, prawnicy mogą także lepiej wykorzystywać swój czas, gdyż nie muszą tracić go na szukanie nowych klientów - HUGO.legal robi to za nich.

Według Artura Fjodorova, autora, założyciela i prezesa HUGO.legal, na całym świecie jest mnóstwo osób, które potrzebują pomocy prawnej, ale nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie prawnika. Z drugiej strony, istnieje duże grono dobrych i aktywnych zawodowo prawników, którzy po prostu nie mają odpowiednio wiele zleceń.

- Stworzyliśmy platformę, na której obie te grupy mogą się spotkać. Pracujemy również nad rozwojem sztucznej inteligencji, gdyż wiele zapytań stawianych prawnikom może być tak naprawdę rozwiązywanych bez interwencji człowieka. Wszystko to sprawia, że wysokiej jakości obsługa prawna jest szerzej dostępna, a także bardziej przystępna cenowo - potwierdza twórca HUGO.legal.

Współzałożycielami, którzy w tym roku dołączyli do zespołu są Erki Pisuke (dyrektor ds. operacyjnych) i Märt Pikkani (dyrektor ds. technologii). Obecnie w firmie pracuje 18 osób, a w grupie współpracujących specjalistów jest ponad 50 prawników z tytułem magistra.

Rdzeniem platformy, czyli podstawą rozwoju sztucznej inteligencji HUGO, jest rozwiązywanie spraw, które są do siebie podobne, aby stworzyć na ich postawie powtarzające się wzorce. Według Artura Fjodorova, ludzie często uważają, że ich problem prawny jest wyjątkowy, jednak bazując na doświadczeniu i analizie tych przypadków, można śmiało stwierdzić, że istnieją określone schematy. Znając je, możemy dużo szybciej znaleźć skuteczne rozwiązanie. W początkowej fazie rozwoju, HUGO jest w stanie odpowiedzieć na proste pytania związane z prawem rodzinnym, natomiast w przypadku spraw bardziej skomplikowanych, pytanie jest automatycznie przekierowywane do prawnika.

Platforma HUGO.legal powstałą na bazie spółki Eesti Õigusbüroo OÜ. W związku z planem wejścia w tym roku na trzy rynki zagraniczne, spółce nadano nową nazwę prawną - OÜ HUGO. Nazwa Eesti Õigusbüroo pozostanie jednak znakiem towarowym, a poprzednia usługa firmy - 2 godziny bezpłatnych oraz tanich usług prawnych, realizowana we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości, będzie kontynuowana.

W ciągu dwóch lat funkcjonowania Eesti Õigusbüroo połączyło ze sobą osoby potrzebujące pomocy prawnej z prawnikami ponad 18 tysięcy razy. 92% obsłużonych klientów wyraziło zadowolenie z otrzymanej usługi.

Czytany 2869 razy
Reklama:
Najnowsze