Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Aktualne tendencje w zakresie zabezpieczeń w bankowym obrocie prawnym

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Aktualne tendencje w zakresie zabezpieczeń w bankowym obrocie prawnym © Studenckie Koło Naukowe Prawa Bankowego i Rynku Kapitałowego

Studenckie Koło Naukowe Prawa Bankowego i Rynku Kapitałowego działające przy Katedrze Prawa i Postępowania Cywilnego WPiA w Toruniu zaprasza na I Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Aktualne tendencje w zakresie zabezpieczeń w bankowym obrocie prawnym”, która odbędzie się 23 maja 2019 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zabezpieczenia stosowane przez banki w stosunkach z kredytobiorcami stanowią współcześnie najkorzystniejszą formę ochrony wierzytelności w sytuacjach, gdy dłużnicy nie wywiązują się z obowiązku spłaty kredytów w terminie. Banki stosują zabezpieczenia w celu minimalizacji ryzyka związanego z nieodzyskanymi środkami finansowymi oraz w celu zapewnienia sobie bezpiecznej i stabilnej pozycji. Istnieje wiele rodzajów zabezpieczeń, wyodrębnionych ze względu na rodzaj odpowiedzialności za dług. Konferencja ma na celu przeprowadzenie analizy prawno-ekonomicznej ukazanego zagadnienia oraz przedstawienie jego praktycznego zastosowania w obrocie prawnym. Konferencja adresowana jest do studentów, doktorantów oraz ekspertów.

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: czwartek, 23 maj 2019
  • Miejsce wydarzenia: Toruń
K2_READED 2132 razy
Reklama:
Najnowsze