Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Lokalny Konkurs Prawa Rzymskiego WPiA UAM 2019

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Lokalny Konkurs Prawa Rzymskiego WPiA UAM 2019 © Klaudia Łachowska

Lokalny Konkurs Prawa Rzymskiego to przedsięwzięcie organizowane przez Koło Naukowe Prawa Rzymskiego „Bona Fides” we współpracy z Katedrą Prawa Rzymskiego i Historii Prawa Sądowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jednym z głównych celów corocznie organizowanego Lokalnego Konkursu Prawa Rzymskiego jest popularyzacja wśród studentów I roku studiów prawniczych prawa rzymskiego. Dzięki udziałowi w konkursie studenci mają możliwość nie tylko uzyskania zwolnienia z egzaminu z tego przedmiotu, zdobycia ciekawych nagród rzeczowych oraz promesy praktyk w kancelarii prawnej, lecz również reprezentowania Uniwersytetu w finale ogólnopolskim, który w tym roku odbędzie się dnia 3 czerwca w Krakowie.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszym (odbędzie się on już 10 maja 2019 r.) jest test eliminacyjny, w którym może wziąć udział każdy ze studentów I roku prawa WPiA UAM. Test konkursowy składa się z 30 pytań: 25 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz 5 pytań otwartych.

Do kolejnego etapu, który odbędzie się 29 maja 2019 r. w Sali Senatu UAM przejdzie ośmioro uczestników, w którzy w I etapie zdobyli największą liczbę punktów.

Finał, będący II etapem, składa się z trzech części. Pierwsza polega na udzieleniu krótkich odpowiedzi na zadawane przez Jury pytania. Jej celem jest wyłonienie 5 uczestników, którzy w drugiej części finału zmierzą się z wylosowanymi przez siebie pytaniami, na które będą musieli przygotować krótką odpowiedź ustną. 

Ta część finału wyłoni trzech finalistów Lokalnego Konkursu Prawa Rzymskiego, którzy uzyskali największą liczbę punktów i będą reprezentować Uniwersytet w finale ogólnopolskim. 

W trzeciej części konkursu zwycięzcy zmierzą się z przygotowanym przez Jury konkursowe kazusem. Na podstawie udzielonej odpowiedzi (rozwiązania kazusu) Jury ustali kolejność zajmowanych w konkursie miejsc.

Przypominamy, iż warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zarejestrowanie się za pośrednictwem formularza (https://tiny.pl/trrfv) oraz przystąpienie do testu eliminacyjnego, który odbędzie się dnia 10 maja 2019 r. o godz.10.45 w sali 3.1 Collegium Iuridicum Novum (al. Niepodległości 53, Poznań).

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie wydarzenia oraz fanpage’u Bona Fides.

Serdecznie zapraszamy!

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: piątek, 10 maj 2019
  • Miejsce wydarzenia: Poznań
K2_READED 2926 razy
Reklama:
Najnowsze