Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Prawne i finansowe aspekty funkcjonowania spółek publicznych

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Prawne i finansowe aspekty funkcjonowania spółek publicznych Prawne i finansowe aspekty funkcjonowania spółek publicznych © Koło Naukowe Prawa Spółek Handlowych i Rynku Kapitałowego "Societas"

Koło Naukowe Prawa Spółek Handlowych i Rynku Kapitałowego „Societas” ma ogromny zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Prawne i finansowe aspekty funkcjonowania spółek publicznych”, która odbędzie się 30 marca 2019 r. w gmachu Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (sala 0.1). Pod pojęciem spółki publicznej należy rozumieć spółkę, w której co najmniej jedna akcja jest zdematerializowana. Dematerializacja akcji jest jedną z przesłanek umożliwiających jej dopuszczenie do publicznego obrotu. To z kolei wiąże się z możliwością pozyskania przez spółki znacznego kapitału, wzrostem wiarygodności wśród kontrahentów, zwiększeniem rozpoznawalności firmy czy z uzyskaniem rynkowej wyceny. Wagę zagadnienia spółek publicznych podkreśla ich wpływ na stabilność rynku kapitałowego - na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie notowanych jest obecnie ponad 460 spółek, których łączna wartość (kapitalizacja) sięga 1,2 biliona złotych. Z funkcjonowaniem spółek publicznych wiąże się jednak wiele problemów prawnych i ekonomicznych, które pojawiają się już na etapie procedury dopuszczenia spółki do publicznego obrotu, występują w momencie obrotu papierami wartościowymi na rynku kapitałowym, a niejednokrotnie nie ustają nawet po wycofaniu spółki z obrotu giełdowego. Spotkanie 30 marca 2019 r. będzie niezwykłą okazją do wymiany wiedzy i poglądów pomiędzy studentami, doktorantami oraz pracownikami naukowymi zainteresowanymi wskazaną problematyką. Uczestnictwo bierne w konferencji jest nieodpłatne. Istnieje możliwość uzyskania certyfikatu biernego uczestnictwa w Konferencji, poniżej zamieszczamy link do formularza: https://goo.gl/forms/CYGmPshx9s0cI42x1 Uprzejmie prosimy o wypełnienie go przez osoby zainteresowane udokumentowaniem biernego uczestnictwa najpóźniej do 28 marca 2019 r.

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: sobota, 30 marzec 2019
  • Miejsce wydarzenia: Poznań
K2_READED 2275 razy
Reklama:
Najnowsze