Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

Koło Naukowe Prawa Karnego UŁ

Adres:ul. Kopcińskiego 8/12

Miasto:90-232 Łódź

Województwo:łódzkie

Odwiedź nasz profil na:

Nazwa organu macierzystego / uczelni: Uniwersytet Łódzki

 

Koło Prawa Karnego powstało w 2009 r., z inicjatywy studentów zainteresowanych szeroko rozumianą tematyką prawa karnego.

Systematycznie, średnio dwa razy w miesiącu, organizujemy spotkania Koła, podczas których dyskutujemy o zagadnieniach związanych z prawem karnym. Śledzimy także na bieżąco wokandy łódzkich sądów i staramy się uczestniczyć jako publiczność w najciekawszych rozprawach.

W grudniu 2010 r. zorganizowaliśmy konferencję naukową pt. „Odlot w świetle prawa - prawnokarna reakcja na zjawisko narkomanii”, która cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że do auli musieliśmy dostawiać dodatkowe krzesła ;) nasza kolejna konferencja dotknęła problematyki przestępczości na tle seksualnym. Odbyła się 13 maja 2011 roku pod tytułem „Sodoma i Gomora na mapie prawa karnego”. Ogromne zainteresowanie wydarzeniem potwierdziło nasze przekonanie o słuszności drogi jaką obraliśmy w naszej działalności.

W dniach 10-13 kwietnia nasze Koło, jako jedyne z Wydziału Prawa i Administracji UŁ, reprezentowało nasz Wydział na VI Ogólnopolskim Zjeździe Kół Naukowych w Białymstoku, na którym nasi członkowie wygłosili trzy referaty.

Obecnie zapraszamy na kolejną ogólnopolską konferencję naukową, którą organizujemy na naszym wydziale pt. „Hokus pokus w prawie karnym” 2 grudnia 2011 roku. Tematyką wydarzenia będą odmienne stany świadomości(hipnoza, trans, opętanie) i ich wpływ na odpowiedzialność karną.

Naszym opiekunem naukowym jest dr Jan Kulesza z Katedry Prawa Karnego.

Dlaczego warto zapisać się do naszego Koła? Przede wszystkim jesteśmy zgraną grupą ludzi, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, przy okazji nabywając doświadczenie w organizacji rozmaitych eventów.

Reklama:
Najnowsze