Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
piątek, 21 marzec 2014 13:43

IV edycja Prawniczych Targów Praktyk i Pracy już za nami Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

IV edycja Prawniczych Targów Praktyk i Pracy już za nami. W imieniu wszystkich organizatorów dziękujemy wszystkim za pomoc oraz tak liczne odwiedziny studentów oraz absolwentów prawa i administracji.

Dziękujemy Panu Ministrowi Sprawiedliwości – Markowi Biernackiemu za objęcie Patronatu Honorowego nad wydarzeniem. Cieszymy się, że do grona dotychczasowych Patronów Instytucjonalnych – Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw i Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych – dołączyło Stowarzyszenie Prokuratorów Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki licznemu gronu sponsorów zwycięzcy Turnieju i Konkursów zorganizowanych w ramach Prawniczych Targów Praktyk i Pracy będą mieli szanse między innymi odbyć płatne staże w renomowanych kancelariach.

Zwyciężczynią pierwszego rozstrzygniętego konkursu „Niech Cię zobaczą potencjalni pracodawcy” została Pani Iwona Miedzińska, która napisała artykuł pod tytułem „Wykwalifikowany rzemieślnik czy racjonalny filozof? – o roli współczesnego prawnika”. Tekst został opublikowany w biuletynie wydanym z okazji Tragów.

Kolejnymi szczęśliwcami byli Piotr Guzowski, Andrzej Osowiecki oraz Adrian Pokrywczyński – studenci IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji UW. Reprezentowali oni finałową drużynę oskarżenia w Symulowanej Rozprawie Sądowej, a podczas Finału wyróżniali się najlepszym przygotowaniem merytorycznym oraz najlepszymi umiejętnościami w wykorzystaniu swojej wiedzy przy argumentacji prawnej. Nagrodami są między innymi płatne staże w kancelarii Kancelarii RöHRENSCHEF.

Drugiego dnia Targów poznaliśmy nazwiska osób, które najlepiej rozwiązały kazusy w konkursie prawno – podatkowym firmy Accreo „Startuj z nami 2014”. Zwycięzcy zostali zaproszeni do odbycia miesięcznych praktyk studenckich w firmie doradczej i kancelarii Accreo - Pani Izabela Misztal w Accreo Sp. z o.o., a Pan Piotr Skołubowicz w kancelarii prawnej Accreo Legal M. Roszkowski i Wspólnicy sp.k.

Jako ostatni został rozstrzygnięty Turniej Negocjacyjny. Najlepsza okazała się drużyna Legislatorzy w składzie Michał Bałdowski, Eryk Gołębiowski i Piotra Połowniak. Pan Eryk Gołębiowski został dodatkowo wyróżniony jako Najlepszy Negocjator Turnieju. Nagrodą były między innymi płatne staże w kancelarii DZP. Jury postanowiło wyróżnić również Pana Oscara Liszewskiego jako „prawie-najlepszego negocjatora”, został on nagrodzony miedzy innymi praktykami w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

Niezmiernie cieszy fakt, że Tragi mają już charakter ogólnopolski. Wśród przybyłych studentów i absolwentów spotkaliśmy nie tylko tych z warszawskich uczelni, ale również przyjezdnych z Łodzi, Lublina, Krakowa, Olsztyna, Gdańska i Poznania. Bez wątpienia jest to największy tego typu event skierowany do branży prawnej. Tak duży rozgłos zawdzięczamy również Patronom Medialnym wydarzenia – magazynom studenckim, portalom internetowym i platformom edukacyjnym.

4. Prawnicze Targi Praktyk i Pracy wyglądały następująco:

6 tys. odwiedzających

33 wystawców

3 Patronów Instytucjonalnych

16 Sponsorów

15 Patronów Medialnych

10 przeprowadzonych warsztatów i szkoleń

16 kół naukowych

1 aplikacja mobilna „Targi Prawnicze 2014”

Setki przeprowadzonych rozmów i zostawionych CV

Kolejna, 5. edycja już za rok – planowany termin 17-18 marca 2015 r. Mimo bardzo pozytywnych opinii na temat tegorocznej edycji, postaramy się aby kolejna była jeszcze lepsza. Wszystkich zainteresowanych już teraz zapraszamy do współpracy i do zobaczenia za rok!

 

Czytany 3392 razy
Reklama:
Najnowsze