Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
środa, 20 styczeń 2016 15:34

Finał Olimpiady prawniczej coraz bliżej Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dobiegły końca okręgowe eliminacje Olimpiady wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich. Do kolejnego etapu zostało zakwalifikowanych 12 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, m.in. z Poznania, Lublina, Iławy oraz Lęborka. Przed nimi najważniejszy, finałowy sprawdzian wiedzy, który odbędzie się 29 lutego w siedzibie warszawskiej Uczelni Łazarskiego.

Uczestnicy drugiego etapu pod czujnym okiem Komisji Okręgowej rozwiązywali test oraz zadania otwarte. Do finałowej grupy zakwalifikowało się 12 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali odpowiednio: Szymon Grzelak z Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku, Roksana Melkowska z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września w Iławie, Maciej Nieszporek z Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. T. Kościuszki w Lublinie, Łukasz Świątek z ZSGŻiA im. Gryfa Pomorskiego w Lęborku, Alicja Filusz z XII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu, Kinga Ney z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza, Ewelina Kutaś z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza z Katowic, Artur Sadkowski z Zespołu Szkół w Mszczonowie, Karolina Lemka z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września w Iławie, a także trójka uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu: Karolina Ziemińska, Katarzyna Lipińska oraz Jakub Sokołowski.

Stawką finału będzie wyjazd do instytucji unijnych w Brukseli, Luksemburgu lub Strasburgu. W drodze po zwycięstwo zostały do pokonania testy, sprawdzające nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim umiejętność jej wykorzystania w praktyce. Wierzymy, że Olimpiada będzie inspiracją dla młodych, ambitnych ludzi do samodzielnego zdobywania i rozwijania wiedzy o społeczeństwie i zasadach prawnych – mówi dr Małgorzata Sekuła-Leleno, konsultant ds. merytorycznych Olimpiady.

Organizatorem Olimpiady składającej się z trzech etapów jest Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Obywatelskich. Jej celem jest kształtowanie właściwych postaw oraz podnoszenie świadomości i rozwijanie kultury prawnej wśród młodzieży.

Formuła Olimpiady ma umożliwić zdrowe współzawodnictwo, a także wspierać rozwój uzdolnionych uczniów – zauważa Ewelina Milan, koordynator Olimpiady. – Konkurs daje uczestnikom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, co jest szczególnie cenne przed maturą, a także szansę na poznanie rówieśników o podobnych zainteresowaniach – dodaje Milan.

Po szczegółowe informacje na temat ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich zapraszamy na stronę http://olimpiada.lazarski.pl/olimpiada-wiedzy-prawniczej/.

Czytany 2139 razy
Reklama:
Najnowsze