Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
czwartek, 08 grudzień 2016 15:13

Debata „Przeciwwaga – Sędzia vs Arbiter”

Napisane przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa
Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Debata „Przeciwwaga – Sędzia vs Arbiter” Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa

Wybierając sposób rozwiązania sporu, najczęściej wskazujemy na tradycyjne postępowanie sądowe. Warto jednak zastanowić się nad polubownym rozstrzygnięciem sporu w sądzie arbitrażowym, które pozwoli nierzadko na szybsze zakończenie sprawy. Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa zdecydowało się na zorganizowanie debaty, której celem jest porównanie dwóch zawodów prawniczych – sędziego i arbitra.

Podczas debaty zaproszeni prelegenci przybliżą uczestnikom kulisy swojego zawodu, wskażą różnicę między postępowaniem sądowym a arbitrażem, jak również przedstawią wymogi stawiane przed kandydatami na dane stanowisko. Pod koniec spotkania uczestnicy będą mieli możliwość uzyskania odpowiedzi od ekspertów na nurtujące ich pytania.

Prelegentami będą:

  • Sędzia Waldemar Żurek – rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa. Sędzia roku w plebiscycie „Złote Paragrafy”.
  • Radca prawny Michał Kocur – arbiter w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Wyróżniony jako jeden z najchętniej wybieranych arbitrów w Polsce w rankingu Chambers Global.
 Wydarzenie odbędzie się 13 grudnia 2016 roku o godzinie 18:30 w sali 200 budynku Samorządu Studentów UW, mieszczącym się na Kampusie Centralnym Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie.
Czytany 1843 razy
Reklama:
Najnowsze