Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
piątek, 01 marzec 2013 09:34

Zakończenie szkolenia trzeciego rocznika aplikacji ogólnej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wojciech Hajduk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości wziął dzisiaj udział w uroczystym zakończeniu Aplikacji Ogólnej 2012/2013 w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (Kraków).

 

Ok. 200 aplikantów – tyle osób liczy grupa, która dzisiaj zakończyła szkolenie w Krajowej Szkole. Przed rozpoczęciem aplikacji ogólnej zostały one wyłonione spośród 1837 osób, które w 2011 r. przystąpiły do dwuetapowego konkursu.

 

To już trzeci rocznik aplikantów aplikacji ogólnej.

 

- Nie będzie przesadą stwierdzenie, że stanowicie Państwo elitarną grupę najlepszych absolwentów wydziałów prawa wyższych uczeni w Polsce, którzy po odbyciu szkolenia aplikacyjnego zasilą kadry sądownictwa i prokuratury – mówił podczas wręczenia dyplomów wiceminister sprawiedliwości Wojciech Hajduk.

 

W trakcie przemówienia aplikanci zostali zapewnieni, że Minister Sprawiedliwości dołoży wszelkich starań, by po pomyślnym zakończeniu szkolenia na aplikacji ogólnej znaleźli zatrudnienie w sądach powszechnych lub w prokuraturze na stanowiskach asystenckich, a w niektórych przypadkach - jeżeli stan etatyzacji sądownictwa na to pozwoli - również na stanowiskach referendarskich.

 

- Będąc absolwentami renomowanej szkoły prawniczej, jaką z pewnością jest Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, nie możecie Państwo zapominać o tym, jak postrzegani będziecie nie tylko w społeczeństwie, ale również w środowisku prawniczym – zaznaczył w trakcie uroczystości Wojciech Hajduk. - Pracowitość, otwartość na zdobywanie wiedzy, wysoka kultura osobista i właściwy stosunek do pracodawców – niech będzie dla każdego z Państwa nakazem moralnym. Wszak bycie absolwentem Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury to nie tylko świadectwo uzyskania kwalifikacji zawodowych na najwyższym poziomie, ale również powinności wykraczające poza sferę nakazów i zakazów uregulowanych w obowiązującym prawie - zakończył.

 

Źródło: http://ms.gov.pl/

Czytany 2786 razy
Reklama:
Najnowsze