Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
poniedziałek, 22 listopad 2010 23:00

Konferencja: From Russia with love. Trafficking - przestępczość zorganizowana i społeczne środki zaradcze

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

24 listopada 2010 r. w Sali im. Jana Lubrańskiego Collegium Minus przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu odbędzie się From Russia with love. Trafficking - przestępczość zorganizowana i społeczne środki zaradcze organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań.

Tematem konferencji będzie human trafficking, czyli handel ludźmi, który przybiera różne formy i jest współczesną formą quasi-niewolnictwa. Projekt koncentruje się na specyficznej, a jednocześnie charakterystycznej traffickingu – handlu ludźmi z Europy Środkowej i Wschodniej do Polski i Skandynawii w celach seksualnych.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 17:00 projekcją o traffickingu przygotowanym dla ONZ. W dalszej części programu prelekcje: p. Magdaleny Feist - prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu, mgr Filipa Szumskiego z Pracowni Seksuologii Społecznej i Klinicznej UAM oraz p. Stany Buchowskiej z Fundacji przeciwko handlowi Ludźmi i Niewolnictwu La Strada. Przewidziane są także dyskusje panelowe związane z problematyką konferencji.

Pełna agenda projektu dostępna na stronie: http://www.elsa.poznan.pl/

Czytany 2081 razy
Reklama:
Najnowsze