Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
środa, 03 listopad 2010 23:00

Ogólnopolska Konferencja Prawo i Medycyna

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ogólnopolska Konferencja Prawo i Medycyna

6 listopada w Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej przy ul. Feliksa Nowowiejskiego 49 w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja „Prawo i medycyna”. Tematem tegorocznego projektu są prawa pacjenta.

Niewątpliwie prawo i medycyna zazębiają się w zaskakująco wielu sytuacjach. Prawnicy mają okazję przekonać się, jak wielką rolę w systemie prawnym odgrywają nauka i odkrycia medycyny. Lekarze natomiast mogą uświadomić sobie, jakie skutki prawne i społeczne niosą za sobą ich działania i podejmowane decyzje.

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny – Odział Poznań, już po raz kolejny postanowiło zorganizować Ogólnopolską Konferencję „Prawo i Medycyna”.

„Prawo i Medycyna” to tradycyjny projekt ELSA Poznań, organizowany w różnych formułach od lat. Tegoroczna konferencja składa się z dwóch : pierwsza została zorganizowana w maju b.r. z udziałem Koła Naukowego Prawa Medycznego „Lege Artis” i obejmowała wystąpienia studentów oraz prawników-praktyków a także Prawniczą Akademię Filmową – pokaz filmu „Chorować w Ameryce” Michaela Moore’a, połączony z dyskusją.

W listopadowej planujemy udział teoretyków i praktyków z obu dziedzin – prawa i medycyny. Podejmowana tematyka należy do istotnych ze względów nie tylko prawnych i medycznych, lecz także społecznych. Dlatego też planujemy, by tegoroczny projekt przedstawiał zarówno teoretyczno-instytucjonalne, jak i praktyczne aspekty problematyki praw pacjenta.

O zabranie głosu poprosiliśmy autorytety ze środowiska medycznego i prawniczego, m.in. dr Krzysztofa Kordela - prezesa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej oraz pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji UAM.

Projekt składa się z dwóch blokach tematycznych. Pierwszy z nich poświęcony jest prawom i obowiązkom pacjenta oraz lekarza, problemowi szkody medycznej, a także przekształceń szpitali i instytucji Rzecznika Praw Pacjenta. W ramach drugiego bloku tematycznego przedstawione zostanie zagadnienie europejskiego systemu bezpieczeństwa pacjentów w oparciu o akty prawa europejskiego.

Poprzednie projekty związane z tematyką prawno-medyczną cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego zachęcamy do jak najszybszej rejestracji na konferencję. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej , agenda projektu oraz rejestracja na konferencję na stronie:
http://www.elsa.poznan.pl/pim2010/

Czytany 2098 razy
Reklama:
Najnowsze