Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Lokalny Konkurs Prawa Rzymskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Lokalny etap Konkursu Prawa Rzymskiego jest projektem organizowanym już po raz szósty przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań oraz Koło Naukowe Prawa Rzymskiego „Bona Fides” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Konkurs adresowany jest do studentów I roku prawa i stanowi szansę nie tylko na zdobycie bardzo dobrej oceny z egzaminu, ale i na udział w Międzynarodowym Konkursie Prawa Rzymskiego.

Lokalny Konkurs Prawa Rzymskiego składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbędzie się 26 maja. W eliminacjach studenci muszę zmierzyć się z testem wielokrotnego wyboru. Do drugiego etapu przechodzi osiem osób, które uzyskały najlepsze wyniki w poprzednim etapie.

Finał składa się z trzech części. Pierwsze dwie części polegają na odpowiedzi ustnej na zadane pytania, za które jury przyznaje określoną liczbę punktów. Ta część konkursu ma charakter eliminacyjny – do II części przechodzi pięciu uczestników, zaś do III części – trzech z najlepszą punktacją liczoną jako suma punktów etapu I i II. Etap III polega na rozwiązaniu przedstawionego przez jury kazusu konkursowego, na podstawie wypowiedzi udzielonej przez uczestników jury ustala kolejność zajmowanych w konkursie miejsc.

Trójka finalistów awansuje do etapu ogólnopolskiego, gdzie reprezentuje Uniwersytet. Dla laureatów Konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe.

Informujemy, iż warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przystąpienie do testu eliminacyjnego, który odbędzie się 26 maja o godz. 15:00 w sali 3.1 Collegium Iuridicum Novum.

Więcej informacji na Wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/310465129107462/?fref=ts

Serdecznie zapraszamy!

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: poniedziałek, 26 maj 2014
  • Miejsce wydarzenia: Poznań
K2_READED 2050 razy
Reklama:
Najnowsze