Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

III konferencja naukowa studencko-doktorancka pt. "Kształtowanie opodatkowania: zagadnienia ekonomiczne i prawne. Historia podatków.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już w najbliższy czwartek, na Wydziale Prawa I Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się III konferencja naukowa przybliżająca słuchaczom zagadnienia związane z podatkami, ich historią oraz aspektami ekonomicznymi i prawnymi. Celem konferencji jest zbliżenie aż trzech sfer nauki i sprowokowanie dyskusji na temat kształtowania obciążeń podatkowych na przestrzeni dziejów. Podatki przeszły zasadniczą przemianę na przestrzeni wieków ewoluując razem z instytucją państwa, obejmując okres od starożytności do współczesności. Z kolei spektrum przestrzenne prezentuje całą paletę równocześnie funkcjonujących rozwiązań na świecie.


Uczestnicy mają możliwość również wygłoszenia własnego stanowiska w tej kwestii. Preferowane wystąpienie powinno mieścić się w temacie konferencji - może obejmować zagadnienia tylko ekonomiczne lub tylko prawne, ale musi odnosić się do zjawisk historycznych; niemniej odwołanie się w wystąpieniach stricte prawniczych czy historycznych do sfery ekonomii lub odwrotnie niewątpliwie podwyższy walory danego referatu.


Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji oraz możliwości wygłoszenia abstraktu dostępne na stronie: https://www.facebook.com/events/1698019197097957/

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: wtorek, 17 listopad 2015
  • Miejsce wydarzenia: Łódź
K2_READED 1472 razy
Reklama:
Najnowsze