Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

Debata „ Strefa Schengen vs Kryzys Uchodźczy”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne wydarzenie cyklu „ Przeciwwaga”, czyli pasma debat, gdzie dwa przeciwne obozy przedstawią swoje poglądy na istotne, ale różnorodne tematy, które poruszają ogólne i lokalne problemy.

Gwałtowny napływ uchodźców próbujących dostać sie do bogatszych państw Unii Europejskiej doprowadził do poważnych i dotychczas niespotykanych problemów na granicach. Układ z Schengen znoszący kontrolę przemieszczania się osób wewnątrz strefy jest jednym z największych osiągnięć integracji europejskiej, jednak ta sytuacja stawia władze państw należacych do Strefy w bardzo trudnym położeniu.Czy możliwy jest powrót do przeszłości, kiedy kontrole graniczne były codziennością w Europie? Na to i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas debaty „Strefa Schengen vs Kryzys Uchodźczy”.

Niewątpliwie problem kryzysu związanego z napływem uchodźców do Europy wzbudza wiele wątpliwości i kontrowersji. Właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować debatę, dzięki której będziemy mogli poszerzyć wiedzę o opinie specjalistów oraz ukształtować swój własny pogląd na ten temat.

Debata odbędzie się 3 grudnia 2015r. w godz. 20:00-21:30 w sali 1.3 w budynku Collegium Iuridicum II na Uniwersytecie Warszawskim.

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: czwartek, 03 grudzień 2015
  • Miejsce wydarzenia: Warszawa
K2_READED 1665 razy
Reklama:
Najnowsze