Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

I Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa "Nie wystarczy mówić, trzeba mówić do rzeczy" - Słowo w przestrzeni publicznej

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Organizowana przez Studenckie Koło Naukowe ­ Klub Debat Studenckich, odbędzie się 15 marca 2016 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W trakcie wydarzenia organizatorzy pragną zwrócić uwagę na wartość słowa i problematykę komunikacji w relacjach międzyludzkich. Zagadnienia, które zostaną podjęte, obejmą refleksję nad wpływem włodarzy mowy na kulturę wypowiedzi publicznej i ewolucję jej standardów. Uczestnicy zastanawiać się będą nad rolą, jaką odgrywa obecnie debata polityczna i społeczna oraz jak wiele znaczy umiejętność skutecznej argumentacji i kunszt retoryczny. Są to kwestie szczególnie istotne zwłaszcza dla przedstawicieli zawodów prawniczych, dlatego rozważania konferencyjne obejmą także istotę i znaczenie przekonującej mowy sądowej.

Do wzięcia udziału w Konferencji zaproszeni są  wszyscy Studenci, Doktoranci oraz Absolwenci studiów licencjackich i magisterskich, których zainteresowania naukowe koncentrują się m.in. wokół kwestii dotyczących kultury słowa, sztuki wystąpień publicznych, językowych aspektów perswazji i negocjacji oraz stosowania koncepcji i figur retorycznych w praktyce. Termin nadsyłania abstraktów przez uczestników czynnych upływa dnia 31.01.2016 r. o godzinie 23:59.

W harmonogramie Konferencji przewidziany jest także panel, w którym nad omawianą problematyką w swoich wystąpieniach pochyli się grono Ekspertów. Regulamin, formularze zgłoszeniowe, terminarz oraz szczegółowe informacje dotyczące Konferencji można znaleźć na stronie wydarzenia na portalu Facebook (https://www.facebook.com/events/1669934103261115/).

Wszelkie pytania i postulaty prosimy kierować na adres: sknkds@gmail.com

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: wtorek, 15 marzec 2016
  • Miejsce wydarzenia: Toruń
K2_READED 1843 razy
Reklama:
Najnowsze