Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
czwartek, 02 październik 2014 10:16

Ruszył projekt "Zostań mecenasem" Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ruszył projekt "Zostań mecenasem" © pixel - fotolia.com

Studiujesz prawo bądź jesteś absolwentem tego kierunku? Marzysz o karierze prawnika bądź radcy prawnego? Dobrze się składa, masz szansę na dobry start. Jedna z najlepszych kancelarii adwokackich w kraju rusza z projektem „Zostań mecenasem”. Już niebawem trzech studentów będzie miało szansę rozpocząć trzymiesięczne płatne praktyki, a trzech absolwentów aplikację. – Dzięki temu pierwsze szlify w zawodzie będą zdobywać pod czujnym okiem doświadczonych i wykwalifikowanych adwokatów oraz radców prawnych – zapowiada Daniel Reck, Partner w Kancelarii Adwokackiej DurajReck & Partnerzy.

 

Projekt „Zostań mecenasem” wystartował 1 października. Aby wziąć w nim udział i wygrać płatne praktyki bądź aplikację, należy przejść rekrutację składającą się z czterech, krótkich etapów. Po pierwsze kandydaci muszą się zarejestrować na specjalnie uruchomionej tego dnia stronie internetowej www.zostanmecenasem.pl. – Platforma została podzielona na dwie części. Jedna dedykowana jest dla przyszłych praktykantów, druga dla aplikantów. Na stronie każdy zainteresowany student oraz absolwent znajdzie niezbędne informacje dotyczące projektu – mówi Daniel Reck.

O praktyki ubiegać się mogą studenci czwartego i piątego roku. W drugim etapie rekrutacji będą musieli zmierzyć się ze specjalnie opracowanym przez adwokatów kancelarii casusem. Na jego rozwiązanie będą mieli określony dokładnie limit czasuminut. Po tym czasie strona automatycznie będzie zapisywała etap, na którym pracę zakończył kandydat na praktykanta. – I tutaj bardzo ważna informacja dla studentów. Będziemy oceniać przede wszystkim tok myślenia kandydatów, ich warsztat, a nie to, czy zdążą w tym czasie rozwiązać cały casus – zaznacza Tomasz Duraj, Partner w Kancelarii DurajReck & Partnerzy.

Do trzeciego etapu awansuje dziesięciu najlepszych studentów. Zaproszeni zostaną do siedziby kancelarii i wezmą udział w teście, który będzie się składał z 20 pytań. Wyniki z testu zadecydują o tym, którzy kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. W ten sposób wyselekcjonowana zostanie najlepsza trójka kandydatów, która rozpocznie trzymiesięczne, płatne praktyki.

Jeśli chodzi o aplikantów: do projektu mogą się zgłaszać absolwenci, którzy zakończyli egzamin adwokacki lub radcowski z wynikiem minimum 120 punktów. Oni także będą próbowali zmierzyć się z opracowanymi przez nas casusami. Na podstawie wyników z egzaminu oraz casusa, wybierzemy najlepszych kandydatów, z którymi spotkamy się osobiście. Chcemy zatrudnić w oparciu o umowę o pracę trzech aplikantów – mówi Daniel Reck.

 

Projekt „Zostań mecenasem” to dla studentów oraz absolwentów prawa ogromna szansa na zdobycie niezwykle cennego doświadczenia. Możliwość nauki od jednych z najlepszych adwokatów i radców prawnych w województwie śląskim z pewnością przyczyni się do rozwoju zawodowego. – Niewykluczone, że studenci oraz absolwenci po okresie odpowiednio praktyk i aplikacji, będą kontynuować karierę w naszej kancelarii. Tego życzymy wszystkim kandydatom, którzy wezmą udział w projekcie „Zostań mecenasem” – kończy Tomasz Duraj.

Czytany 4048 razy
Reklama:
Najnowsze