Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
środa, 09 maj 2012 13:02

Verba Legis – ogólnopolski konkurs na esej w języku angielskim!

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ogólnopolski Konkurs na Esej Prawniczy w Języku Angielskim Verba Legis, organizowany jest rokrocznie przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland oraz jedną z największych międzynarodowych firm prawniczych w Polsce Allen & Overy. Projekt jest jednym
z najbardziej prestiżowych konkursów akademickich w Polsce i skupiony jest na promowaniu i kształtowaniu wiedzy merytorycznej, umiejętności logicznego myślenia. Konkurs ma formę eseju, więc do udziału zachęcamy zwłaszcza tych, którzy chcą rozwinąć swoje predyspozycje i zdolności w posługiwaniu się słowem pisanym, w szczególności - nomenklaturą prawniczą. Ponadto, monografia musi być napisana w języku angielskim, co nadaje konkursowi nie tylko powagi i prestiżu, ale przede wszystkim, pozwala na późniejsze wytypowanie i promowanie osób najlepiej władających tym językiem.


Każdy uczestnik konkursu powinien napisać esej w języku angielskim, opierając się na jednym z zaproponowanych przez Organizatorów tematów. Oceniając prace jury konkursu złożone z prawników Allen & Overy,  bierze pod uwagę poprawność merytoryczną i językową pracy. Dla jury niezwykle ważna jest retoryka i umiejętność prezentowania swojego stanowiska, dlatego ważny jest szczególnie Finał, który będzie miał formę ustną. Konkurs skierowany jest do studentów IV i V roku wydziałów prawa i administracji z całej Polski.


Studenci mogą wybrać jeden z poniższych tematów:
1. Is justice delayed justice denied? A study of potential remedies to excessively lengthy  
    proceedings before Polish civil courts?
2. Special privileges for banks during debt collections – are they really justified?
3. Ancillary restrictions in business transfer agreements.
4. Should an obligatory share capital in limited liability companies be abolished? A study of alternative creditor protection mechanisms.

 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in.: 3.000 zł oraz weekend w Londynie połączony z wizytą w biurze Allen & Overy. Co więcej, autorzy najlepszych prac zostaną wyróżnieni odpłatnym stażem w warszawskim oddziale kancelarii.

Termin na zgłoszenie prac konkursowych mija 15 maja 2012r.

 

Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu dostępne na:www.elsa.org.pl/verba.

Czytany 5415 razy
Reklama:
Najnowsze