Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
czwartek, 28 luty 2013 13:00

Konkurs Rzecznika Praw Dziecka na najlepszą pracę magisterską i doktorską

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Konkurs Rzecznika Praw Dziecka na najlepszą pracę magisterską i doktorską © charles_shapiro_-_fotolia.com.jpg

Rzecznik Praw Obywatelskich ogłasza konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską. Termin składania wniosków mija 28 lutego 2013 r.

Teksty dyplomowe mają poruszać problematykę praw dziecka lub instytucji rzecznictwa praw dziecka zarówno w Polsce, jak i na świecie. Do konkursu mogą być składane prace obronione w roku akademickim 2011/2012.

Zgłoszeń mogą dokonywać autorzy prac albo ich promotorzy lub uczelnia w porozumieniu z autorem. Do każdej kandydatury autor musi dołączyć oświadczenie o wyrażeniu zgody na nieodpłatne wykorzystanie nagrodzonej pracy przez Biuro Rzecznika oraz pozwolenie na przetwarzanie danych osobowych.

Autorzy najlepszych prac zostaną uhonorowani gratyfikacjami pieniężnymi lub wyróżnieniami. Główna nagroda z zajęcie pierwszego miejsca w kategorii prac doktorskich wynosi 5 000 zł. Na autora zwycięskiej pracy magisterskiej czeka 3 000 zł.

Aplikacje należy składać Biurze Rzecznika Praw Dziecka bezpośrednio bądź listownie. Zgłoszenie należy zaopatrzyć w wersje drukowaną tekstu oraz zapis na płycie CD.

Komitet Konkursowy, utworzony przez RPD zdecyduje o kwalifikacji prac konkursowych pod względem merytorycznym i formalnym. Szczególna uwaga poświecona będzie walorom poznawczym pracy i dostarczeniu rzetelnej wiedzy o zjawiskach i problemach; możliwościom praktycznego wykorzystania rezultatów; rzetelności w zakresie metodologii.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną do dnia 30 czerwca 2013 r.

Zapraszamy!

Regulamin konkursu: http://www.brpd.gov.pl/uploadfiles/regulamin_2013.pdf

Karta zgłoszeniowa: http://www.brpd.gov.pl/uploadfiles/karta_zgloszenia_2013.pdf

 

Kontakt: Biuro Rzecznika Praw Dziecka
ul. Przemysłowa 30/32
00-450 Warszawa
rpd@brpd.gov.pl
www.brpd.gov.pl
tel.: 22 583 66 00
fax: 22 583 66 96

Czytany 3298 razy
Reklama:
Najnowsze