Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
sobota, 13 czerwiec 2015 10:11

Co powinniśmy napisać w mailu z dokumentami aplikacyjnymi? Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(10 głosów)
© andrey kiselev - fotolia.com © andrey kiselev - fotolia.com

 Obecnie najpopularniejszą formą aplikowania do pracy jest przesyłanie dokumentów za pomocą maila. Jakie informacje powinniśmy zawrzeć w treści maila? Na co zwrócić uwagę?


Niedopuszczalne jest wysyłanie pustego maila z samymi załącznikami! Dobrze byłoby gdyby treść maila zawierała opis naszych zainteresowań, umiejętności. Możemy zawrzeć także informację dotyczącą powodu naszego zainteresowania daną ofertą bądź zwrócić się z prośbą o udzielenie szczegółów dotyczących stanowiska, na które aplikujemy. Pamiętajmy, że jest to  forma przedstawienia się pracodawcy, wykorzystajmy więc tę okazję by zaprezentować się jak najlepiej. Mail jest często pierwszym naszym kontaktem z osobą poszukującą pracowników. W myśl zasady, że „pierwsze wrażenie jest tylko jedno” zróbmy wszystko, abyśmy pozytywnie mogli przejść do następnych etapów

 

Pierwszą istotną kwestią jest tytuł maila. Jeśli w ogłoszeniu widniał numer referencyjny koniecznie zawrzyjmy go w tytule. Dzięki temu osoba rekrutująca przypisze naszą aplikację do odpowiedniego projektu, umożliwi to również szybszy kontakt z nami.

Idealną sytuacją byłoby, gdybyśmy wiedzieli, kto odbierze naszą aplikację. Wówczas należy zwrócić się z bezpośrednio do tej osoby. Jeśli jednak nie posiadamy takiej wiedzy użyjmy bezpiecznego zwrotu – Szanowni Państwo!

 

Istotny jest również format wiadomości. Zrezygnujmy z używania jaskrawych kolorów, bądź zbyt fantazyjnych czcionek. Wszelakie formatowanie ograniczmy do niezbędnego minimum, tak aby tekst był przejrzysty i czytelny. Zwróćmy uwagę na język korespondencji. Powinien on być adekwatny do sytuacji, oficjalny. Niedopuszczalne jest używanie emotikon, skrótów oraz popełnianie błędów ortograficznych. Nie zapominajmy również o prawidłowym stosowaniu przecinków i kropek.
Pamiętajmy o podpisaniu się i zostawieniu numeru kontaktowego do siebie (jeśli nie zamieściliśmy go w CV).
Dokumenty aplikacyjne należy wysyłać tylko z oficjalnego maila zawierającego nasze imię (bądź pierwszą literę imienia) i nazwisko!

obserwuj rynek pracy
Oto przykłady, jak powinien wyglądać mail wysłany do potencjalnego pracodawcy:

  „Szanowni Państwo,

     w odpowiedzi na Państwa ofertę (nr ref…) zamieszczoną w …  przesyłam swoją aplikację na stanowisko…  Mam nadzieję, że moja kandydatura spotka się z Państwa zainteresowaniem.
    Z poważaniem, …”

„Szanowni Państwo,
    w odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone …, przesyłam dokumenty aplikacyjne na stanowisko …,  nr ref….
    W załączniku CV i list motywacyjny.
    Będę wdzięczny za umożliwienie mi przedstawienia swojej kandydatury w trakcie osobistego spotkania.
Z poważaniem, …”

 

Reklama

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna
Czytany 233572 razy
Reklama:
Najnowsze